Nedeľa 24. 6. 2018
Počet návštev: 9192993

Vitajte na stránkach našej školy

• Podporte študentov prímy nášho gymnázia - absolútnych víťazov celoslovenskej súťaže SUPERTRIEDA. Na stránke https://www.facebook.com/supertrieda/ hlasujte kliknutím na “Páči sa mi” na video z ich vystúpenia. Hlasovanie o najkrajšie video bude ukončené 30. 6 2018 o polnoci.

Pozor! Z jedného počítača môžete dať iba jeden hlas. Tzn. na viac hlasov treba osloviť spolužiakov, rodinu, kamošov, známych.

Ďakujeme

• Študenti prímy nášho gymnázia sa stali absolútnymi víťazmi celoslovenskej súťaže SUPERTRIEDA s predstavením HoneyWood, ktoré pripravili pod vedením PaedDr. Lenky Murínovej. Blahoželáme!

• Jazyková škola na Gymnáziu Lipany pokračuje aj v novom šk. roku. V týchto dňoch prebieha zápis na nový školský rok. Viac na NA PLAGÁTE TU.

• Dnes sa v našej škole konali prijímacie skúšky - 2. kolo. Výsledkovú listinu si pozrite TU. Zápis prijatých uchádzačov sa uskutoční od 20. - do 25. júna 2018 v kancelárii riaditeľky školy.

• Do galérie Oceňovanie PSK boli pridané fotografie.

• Prešovský samosprávny kraj udelil 40 plakiet pre najúspešnejších pedagógov a žiakov stredných škôl v pôsobnosti PSK. Stalo sa tak v utorok 12. júna na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského. Podujatie, ktoré bolo symbolickým poďakovaním sa za prácu a úspechy v školstve, sa konalo už po desiatykrát. Toto podujatie moderovali naši učitelia Mária Genčúrová a Marián Mišenčík. Medzi ocenenými boli aj naša učiteľka Mária Radačovská a maturant Jozef Mizerák. Pozrite si fotogalériu na webe PSK.

• Dnes sa v našej škole konal Deň ľudovej kultúry venovaný Monike Kandráčovej, ktorá bola hlavnou hviezdou podujatia. Jej piesne interpretovali nádejní umelci z MŠ kpt. Nálepku Lipany, MŠ centrum Lipany, ZŠ Hviezdoslavova Lipany, ZŠ Dubovica, ZŠ Komenského Lipany, ZUŠ Lipany a nášho gymnázia. Ďakujeme všetkým účinkujúcim, umeleckým vedúcim, organizátorom pod vedením Mgr. Beáty Vargovčíkovej, technickému a podporenému tímu sa ich prínos k tejto vydarenej akcii.

Do galérie Deň ľudovej kultúry s Monikou Kandráčovou boli pridané fotografie.

• Do galérie Súboj tried - 1. jún 2018 boli pridané fotografie.

• Riaditeľka Gymnázia, Komenského 13, 082 71 Lipany po prerokovaní v pedagogickej rade a s radou školy rozhodla, že sa budú konať prijímacie skúšky v ďalšom termíne ( 2. kolo ) na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do dvoch tried prvého ročníka 4-ročného študijného odboru 7902 J gymnázium na počet voľných miest 15 a 8-ročného študijného odboru 7902 J gymnázium na počet voľných miest 7.

2. kolo prijímacích skúšok sa bude konať 19. júna 2018.

Prihlášky na štúdium je potrebné doručiť do 11. júna 2018 na adresu školy: Gymnázium, Komenského 13, 082 71 Lipany.

• Na krajskej prehliadke v Košiciach súťaže SUPERTRIEDA dosiahla 31. mája 2018 naša príma fantastické víťazstvo a postúpila na prehliadku do Bratislavy. Pod vedením PaedDr. Lenky Murínovej nacvičili pásmo Honey-wood, s ktorým postupujú na celoštátne kolo. Tešíme sa z toho a blahoželáme!