• Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Deň Prešovského samosprávneho kraja - 23. 10. 2018

  Pozývame Vás na Deň Prešovského samosprávneho kraja, ktorý sa uskutoční 23. 10. 2018 od 8.30 v priestoroch školy s bohatým programom, ktorý si môžete pozrieť TU.

 • DOD Aqua Lipany

  Študenti III.B a II.B sa zúčastnili 12. októbra 2018 vrámci geografie Dňa otvorených dverí na Aqua Lipany. Primátor mesta Lipany Ing. Vladimír Jánošík a projektový manažér pán Antol im ukázali nielen technologickú časť, jednotlivé bazény, pripravené tobogány, ale aj detailne hovorili o genéze výstavby. Dňa otvorených dverí sa zúčastnili aj prednosta Mgr. Emil Jacko (bývalý študent Gymnázia Lipany),  poslanci mestského zastupiteľstva a záujemci.

  Študenti mohli obdivovať nádhernú panorámu Hornej Torysy (Levočské vrchy, Bachureň, Spišsko- šarišské medzihorie).

  Prešli sa taktiež časťou pripravovaného cyklochodníka (Štúrova ulica – geotermány vrt- Lúčka/Potoky) a objavili skratku cez Drindáč. Študenti využijú svoje poznatky aj na voliteľných predmetoch Regionálna výchova, Podnikanie v cestovnom ruchu a taktiež v Zelenej škole.

  Foto vo fotoalbume.

  Tešíme sa na otvorenie prvej časti Aqua Lipany.

                                                                                               PaedDr. Jozef Sobota, vedúci exkurzie

 • Lipianci na Pieninách

  Jesenné chvíle lipianskych turistov a gymnazistov sa nedajú predstaviť bez návštevy nášho najmenšieho národného parku - Pienin. Aj toho roku sme sa vybrali poznávať a obdivovať hraničné prírodné krásy. Zo Stráňanského sedla sme sa vybrali na najvyšší vrch Pienin Vysoké skalky (1050 m n.m.). Po ceste sme stretli množstvo pasúcich sa ovečiek. Na vrchole nás privítal nielen úžasný pohľad na Pieniny a Vysoké Tatry, ale aj studený vietor. Po hrebeňových lúkach s vyzývavými výhľadmi na Tri koruny, na poľské roztratené sídla v okolí Sczcawnice  sme cez chatu Bačuvku a stredisko na Šafranovke zišli do Lesnice, kde sa  konali preteky cross country na ktorých sa zúčastnili aj Janko Feltovič a študenti Gymnázia v Lipanoch Alexander Andraščík a Adrián Andraško. Privítala nás goralská hudba a vône špecialít u Gondeka, ktorým sme neodolali. Takýto slnečný deň plný farieb a vôní s priateľmi  sa len tak ľahko nezabudne. Plní dojmov sme sa vrátili domov a tešíme sa na návštevu Tatier a Symbolického cintorína na záver jesennej turistickej sezóny v Tatrách (20. októbra 2018). Srdečne pozývame aj Vás!

  Dodo Sobota, vedúci turistického krúžku pri Gymnáziu v Lipanoch

 • LIGA ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE

  LIGA ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE

  Dňa 4. októbra (vo štvrtok) sa v našej škole ako aj v uliciach mesta uskutoční finančná zbierka LIGY ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE.

  Krehkosť nezábudky symbolizuje zraniteľnosť ľudskej duše, preto kúpou kvietku nezábudky prejavíte solidaritu s ľuďmi, ktorí trpia duševným ochorením.

  Vyzbierané peniaze budú použité na zlepšenie informovanosti verejnosti o duševnom zdraví a duševných chorobách.

  Kvet nezábudky získate za dobrovoľný príspevok, odporúčaná suma je 1 euro.

 • Rodičovské združenie - 1. október 2018

  Pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 1. októbra 2018 o 16.00 v telocvični školy. Po jeho skončení budú prebiehať triedne aktívy v triedach podľa rozpisu TU. Tešíme sa na Vašu účasť!

 • Aplikačné a účelové cvičenie/sexta, 2. ročník

  Do galérie Aplikačné a účelové cvičenie/sexta, 2. ročník boli pridané fotografie.

 • Návraty do školy - 50-roční maturanti

  Do galérie Návraty do školy - 50-roční maturanti boli pridané fotografie.

 • Prvé dni v škole

  Do galérie Prvé dni v škole boli pridané fotografie.

 • 27. 9. 2018

  Aktualizovali sme modul ZELENÁ ŠKOLA

 • Druhý deň šk. roka 2018/2019

  Druhý deň šk. roka 2018/2019 začneme v týchto učebniach - TU a v týchto šatniach - TU . Vychutnajte posledný poprázdninový večer!

 • Slávnostné otvorenie šk. roka 2018/2019

  A je to tu! Letné slniečko stráca na svojej sile, lebo ju všetku vlialo do Vašich študenstkých duší, ktoré sa isto tešia na nový školský rok. Ten otvoríme v pondelok 3. septembra 2018 o 9.00 na školskom dvore. Tešíme sa na Váš poprázdninový návrat do školských lavíc!

 • Kolektívy na záver roka

  Do galérie Kolektívy na záver roka boli pridané fotografie.

 • Slávnostné ukončenie šk. roku 2017/2018

  Rok 60. výročia vzniku školy ukončíme slávnostným zhromaždením 29. júna 2018 o 9.00 na dvore školy (v prípade zlého počasia v telocvični). Predtým o 8.00 je v Chráme sv. Martina v Lipanoch ďakovná sv. omša. 

 • 28. 6. 2018

  Aktualizovali sme modul ZELENÁ ŠKOLA

 • Návšteva p. primátora Ing. Jánošíka - blahoželanie SUPERTRIEDE

 • Beseda s p. Richardom Sulíkom, europoslancom o EÚ

  Do galérie Beseda s p. Sulíkom boli pridané fotografie.

 • Organizácia vyučovania - streda, štvrtok (27. - 28. jún 2018)

  Organizáciu vyučovania počas posledných dní si pozrite TU

strana:

Novinky

Kontakt

 • GYMNÁZIUM, Komenského 13, 082 71 Lipany
  www.gymlipany.edu.sk
 • 051/4572285, 0907 920 307

Fotogaléria