• Otvárame školskú jedáleň - 2. marec 2021

  Otvárame školskú jedáleň pre maturantov od 2. marca 2021. Na stravu sa môžete prihlásiť sa ešte aj  utorok ráno do 8,00 h. Maturanti pokračujú v prezenčnom vyučovaní aj naďalej celý týždeň (neplatí pre nich prerušenie výučby od stredy 3. marca 2021). V prípade nejasnosti volajte do školy. Buďte naďalej dôslední v R-O-R!

 • Prezenčná výučba pre maturantov od 1. 3. 2021

  Riaditeľka školy oznamuje maturantom, že od 1. marca 2021 (pondelok) otvára školu pre prezečnú výučbu maturantov podľa riadneho rozvrhu hodín. Pripomíname študentom povinnosť preukázať sa negatívnym testom, na ktorý sa musia dopredu na miesto testovania objednať (podrobne sme informovali v správe na Edupage), resp. potvrdením o prekonaní Covidu. Vyhlásenie o bezinfekčnosti posielajú študenti prostredníctvom Edupage. V škole doržiavame vo zvýšenej miere všetky hygienické opatrenia (namä R-O-R). Vyučovanie bude prebiehať vo vedľajšej budove, od utorka plánujeme obnoviť aj stravovanie v školskej jedálni.

 • Čaj o piatej s riaditeľkou školy - 28. 2. 2021 o 17,00 h

  Ponúkame Vám hodinku otázok a odpovedí s riaditeľkou školy, ktorý sme nazvali Čaj o piatej, kde sa môžete pýtať na aktuálne problémy online vzdelávania, dávať otázky ohľadom prezenčného vzdelávania maturantov. Táto hodina je venovaná najmä maturantom, ale pripojiť sa môže hocikto, kto má v sebe nezodpovedané otázky o škole.  Popritom si každý pri svojom počítači môže vypiť šálku čaju či kávy :-) Teší sa na Vás Eva Lazoríková.

  Online 28. 2. 2021 o 17.00 link TU

 • 26. 2. 2021

  Pozrite si kritériá pre prijímacie konanie pre šk. rok 2021/ 2022 v module Prijímacie skúšky

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • e-shop študentskej firmy Gynius

  Firma Gynius Vám oznamuje, že spustila svoj nový e-shop. Všetky produkty sú voľne dostupné, okrem mikín, vakov a tašiek, ktoré sa dajú iba predobjednať. Predpredaj končí v nedeľu 28. 2. 2021. Ak ste akcionárom, môžete si samozrejme uplatniť aj svoju akcionársku zľavu na vybrané produkty.

  Link na stránku: www.gynius.webnode.sk

 • "Úvod do tvorby webových stránok - základy jazyka HTML" pre žiakov - workshop

  Chceš sa venovať programovaniu webových stránok, ale ani netušíš kde začať. A ako vlastne funguje web? Ktorý jazyk by si sa mal naučiť ako prvý a ako vôbec dostaneš program zo svojho počítača na web, kde ho uvidí celý svet? Na všetky tieto otázky sa dozviete odpoveď práve v rámci nášho webinára. Vysvetlíme si základnú štruktúru webových stránok, naučíme sa jazyk HTML a dozvieme sa, prečo je v súčasnosti jeho znalosť nevyhnutnou alebo aspoň veľmi užitočnou výbavou každého používateľa webu.

  Prosím sledujte jednotlivé termíny a cieľovú skupinu k nim:

  •    04.03.2021 o 15:00 (do 17:00) - žiaci SŠ
  •    11.03.2021 o 15:00 (do 17:00) - žiaci SŠ
  •    18.03.2021 o 15:00 (do 17:00) - žiaci ZŠ od 7.ročníka (ekvivalent OG)
  •    25.03.2021 o 15:00 (do 17:00) - žiaci ZŠ od 7.ročníka (ekvivalent OG)

  Prihlasovanie - https://dotazniky.itakademia.sk/ (prihlasovacie údaje na webinár zašleme len prihláseným žiakom na emailovú adresu, ktorú uvedú do prihlášky)

  UPOZORNENIE: Počet miest je limitovaný, keď sa naplní kapacita workshopu, prihlasovanie sa uzavrie skôr.

  Platforma: ZOOM

  Tvorba_Webu_Nove_Terminy.pdf

 • Jarné prázdniny

  Riaditeľka školy oznamuje, že aj v našej škole začínajú v pondelok 22. 2. 2021 jarné prázdniny, ktoré trvajú celý týždeň. Je to čas, kedy máme priestor na nabratie síl a relax. Buďte naďalej zodpovední, aby sa epidemiologická situácia zlepšovala aj Vašim pričinením. 

  1. marca 2021 plánujeme do škôl vrátiť na prezenčnú výučbu maturantov, ktorí potrebujú v deň nástupu negatívny test (7-dňová platnosť), resp. potvrdenie o prekonaní Covidu (sú v ochrannej dobe).  Návrat ostatných žiakov bude závisieť od rozhodnutia ministra ŠVVaŠ. O všetkých zmenách Vás budeme včas informovať.

 • Online hodina s ruskými priateľmi

  Dnes na druhej a tretej vyučovacej hodine sa ruštinári, druháci a tretiaci pod vedením PhDr. Vlasty Kučinovej stretli so svojimi vrstovníkmi z ruského mesta Tavda, ktoré sa nachádza za Uralom v Západnej Sibíri. Online hodiny boli obohatené o ľubozvučnú mäkkú ruštinu rodených nositeľov jazyka, dvoch maturantiek Xénie a Anastázie a tiež žiakov 9. triedy spolu s ich učiteľkou Júliou Popovovou,  ktorí sa s našimi žiakmi porozprávali o škole, o svojich záľubách, o počasí v Sibíri a jej prírode, o hudbe a filmoch. Cieľom hodín bolo prekonať prvotnú jazykovú bariéru, vyskúšať si zoznámiť sa a predstaviť sa  v reálnej situácii, reagovať na otázky nositeľa jazyka a hlavne porozumieť si. Žiaci si pochvaľovali blízkosť oboch jazykov, čo uľahčovalo vzájomné pochopenie. Prvé zoznámenie máme za sebou a veríme, že predĺžime našu spoluprácu v budúcnosti v rámci nových zaujímavých projektov.

 • Prezentácia Európskeho parlamentu

  Virtuálnu prehliadku Európskeho parlamentu absolvovali dnes maturanti z občianskej náuky, skupiny Mgr. Miroslava Višňovského, s odbornou prednáškou p. Aleny Čarnej, ktorá pôsobí v komunikačnom oddelení Európskeho parlamentu v Bruseli. Dozvedeli sa, ako vznikla Európska únia, aké sú výhody členstva v nej, koľkými jazykmi sa hovorí v Európskom parlamente a čo všetko rieši. Študentov tiež zaujímalo, ako sa možno dostať k práci pre európske inštitúcie a koľko jazykov musia ovládať.

  Prednáška sa uskutočnila v rámci zapojenia školy do programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu a čoskoro našim študentom prinesieme aj diskusiu s europoslancami.

 • Prednáška o darovaní krvi

  Študenti tretích ročníkov a maturanti sa v online priestore zúčastnili otvorenej hodiny biológie s Mgr. Máriou Palčiskovou, pracovníčkou NsP Prešov v Národnej transfúznej stanici, ktorú pozvala Mgr. Silvia Hozová. Témou bolo darcovstvo krvi a systém krvných skupín. Študenti sa dozvedeli dôležité informácie o krvnom obraze, sedimentácii krvných elementov, krvných skupinách a Rh faktoroch.

  V priamom prenose cez aplikáciu zoom sme videli ako prebieha odber krvi od darcov a ako je následne krv použitá v prospech pacientov, ktorí potrebujú vzácnu tekutinu  pre svoj život.

  Ďakujeme Mgr. Palčiskovej za autentické zábery pri odbere krvi, pretože darovanie je skutočným „darom života“.

   

 • 17. 2. 2021

  Aktualizovali sme modul Prijímacie skúšky

 • Úspešní olympionici v anglickom jazyku

  O skvelú reprezentáciu našej školy v krajskom kole olympiády v anglickom jazyku sa postarali žiaci Šimon Krajňák (oktáva), ktorý ako okresný víťaz v kategórii 2B obsadil v ťažkej konkurencii pekné 5. miesto a Timur Alexachin (kvarta), ktorý ako okresný víťaz v kategórii 1B získal aj 1. miesto v krajskom kole a postupuje do celoslovenského kola. V anglickom jazyku sme takýto úspech už dávno nezažili, preto nás tento výsledok veľmi teší, blahoželáme obom súťažiacim ako aj vyučujúcej PaedDr. Lenke Murínovej, ktorá ich na súťaž pripravovala. Timurovi držíme palce v celoslovenskom kole!

 • Hodiny nemčiny aj s gymnazistom Timom z Bavorska

  Dištančné vyučovanie prinieslo nové príležitosti do vyučovania cudzích jazykov. Vďaka iniciatíve Mgr. Ľubice Tomkovej  majú žiaci našej školy - tercie, kvinty, septimy, oktávy, I.A, I.B, II. A a II.B tento týždeň hodiny nemeckého jazyka spestrené o virtuálnu prítomnosť 12-ročného gymnazistu Tima z bavorského mesta Feuchtwangen, ktorý sa na naše hodiny pripája zo svojho domova. Aj v jeho krajine prebieha vyučovanie dištančne a tak nám pomáha stimulovať komunikáciu na hodinách nemčiny prirodzene v jeho materinskom jazyku. 

 • Ruské slovo - 1. miesto v celoslovenskej súťaži

  Dňa 5. februára 2021 sa dištančne uskutočnilo celoslovenské kolo 15. ročníka súťaže Ruské slovo v Košiciach  na tému  Družná rodina. V kategórii skupinový spev stredné školy sa naša hudobná skupina Druzja umiestnila na prvom mieste  piesňou Hymna rodine a to v zložení : spev - Jakub Filičko, Juraj Iľko (III.B), Terézia Ružbarská, Klára Kiktavá (septima), Terézia Drobňáková (oktáva) a Damiána Stoláriková (IV.A) s hudobným sprievodom: Oliver Čuba, Matúš Miženko, Martin Ceperko a Šimon Adamčík (oktáva). K úspechu blahoželáme všetkým účinkujúcim ako aj vyučujúcim PhDr. Vlaste Kučinovej a PaedDr. Lenke Murínovej, ktoré ich vystúpenie pripravili.

  Pripájame link na všetky skupinové vystúpenia. Vystúpenie našich žiakov začína v 19.42 min.

   https://youtu.be/UmCl6raWV28

 • Prehliadka ročníkových prác - 13. ročník - Online

  Študenti 3. ročníka a septimy našej školy mali 9. februára 2021 jedinečnú príležitosť predstaviť svoje ročníkové práce porotám v 6 komisiách a zároveň divákom - študentom prvého a druhého ročníka. Počas predchádzajúcich mesiacov tak študovali dostupné odborné zdroje, realizovali výskum a napísali akademickú prácu, ktorú dnes prezentovali v slovenskom, anglickom či španielskom jazyku. Prvýkrát v histórii školy sa prehliadka uskutočnila v online priestore, no aj tak poskytla študentom možnosť predviesť svoje teoretické aj praktické zistenia či prezentačné zručnosti. Bohatá fotodokumentácia je dostupná vo Fotoalbume.

  Ocenené práce si pozrite nižšie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • GYMNÁZIUM, Komenského 13, 082 71 Lipany
  www.gymlipany.edu.sk
 • 051/4572285, 0907 920 307

Fotogaléria