Aktuálne ponuky pre študentov IT čajovne pre študentov

PONUKY pre študentov

Aktuálne ponuky pre študentov

Na tejto podstrane Vám ponúkame linky na zaujímavé ponuky pre študentov v šk. roku 2020/2021

1.  Talenty Novej Európy

Deti a mladí ľudia majú do 21. februára 2021 šancu uchádzať sa o finančný príspevok na rozvoj svojho talentu. V rámci programu Talenty Novej Európy rozdelia Slovnaft a Stredoeurópska nadácia – Középeurópai Alapítvány granty v oblasti vedy, umenia a športu v celkovej hodnote 66.000 eur.  VIAC TU

2. Sestry v akcii

Prešovský samosprávny kraj v súvislosti s Rokom sestier a pôrodných asistentiek pripravil unikátny projekt Sestry Prešovského kraja so zámerom vyzdvihnúť význam týchto povolaní. Súčasťou projektu Prešovskej župy je okrem iných aj  literárna súťaž pre žiakov 8. a 9 ročníkov základných škôl a študentov stredných škôl v kraji, do ktorej sa, pevne veríme, zapoja aj žiaci Vašej školy.

Online literárna súťaž „Daj fotke príbeh“ štartuje práve 18. decembra 2020 v predvianočnom čase a bude prebiehať do 18. februára 2021.

Cieľom súťaže je k vzniknutým fotografiám renomovaného fotografa Jána Štovku vytvoriť príbeh, esej či básnické dielo v stanovenom rozsahu a podnietiť tak mládež vyjadriť svoj názor k téme zdravotníckeho povolania. Autori víťazných literárnych diel získajú hodnotné ceny a ich počiny budú verejne publikované.

Všetky podmienky k súťaži a fotografie s propagačným videom sú zverejnené na www.vucpo.sk/sestrykraja (ako aj na školskom webe PSK  www.kampo.sk).

3. Deň otvorených dverí - Kolégium Antona Neuwirtha

Kolégium  Antona Neuwirtha otvára brány mladým ľuďom, ktorí sa aj po strednej škole chcú vzdelávať v duchu kresťanských hodnôt, kultúrneho odkazu západnej civilizácie a budovať pritom hodnotné návyky pre pracovný aj osobný život.

Deň otvorených dverí v Kolégiu sa uskutoční 10. marca od 16:00 hod. Podobne ako na jar bude z dôvodu pandémie ONLINE. Na kvalite však nestráca. Účastníci sa môžu tešiť na kolégiovský seminár, predstavenie jednotlivých pilierov aj študentov, ktorí im priblížia život a štúdium v kaštieli. Nahliadni „pod rúško tajomstva“ vysokoškolského Kolégia už 10. marca a zisti, čo ti môže ponúknuť.

Viac informácií TU.

4. Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania
Gaudeamus on-line 2021

www.gaudeamus-sk.sk

Väčšina vysokých škôl a fakúlt uzatvára prihlášky na štúdium už k 31. marcu 2021. Pre študentov, ktorí tento rok maturujú, je pripravený druhý diel akcie "FAKULTY ONLINE", kde budú mať poslednú príležitosť sa zoznámiť s fakultami, ktoré prihlášky uzatvárajú práve v marci. Ku všetkým zúčastneným fakultám sa študenti dozvedia aktuálne informácie o prihláškach, prijímacom konaní a študijných programoch.

Akcia FAKULTY ONLINE II. sa vysiela naživo 18. a 19. marca 2021 od 13:00 na Youtube a Facebooku "Gaudeamus veletrh vzdělání".

Viac informácií TU