Aktuálne o Zelenej škole 2023/2024 Aktuálne o Zelenej škole 2022/2023 Aktuálne o Zelenej škole 2021/2022 Aktuálne o Zelenej škole 2020/2021 Aktuálne o Zelenej škole 2019/2020 Aktuálne o Zelenej škole 2018/2019 Aktuálne o Zelenej škole 2017/2018 Aktuálne o Zelenej škole 2016/2017 Aktuálne o Zelenej škole 2015 / 2016 Aktuálne v šk. roku 2014/2015 AKČNÝ PLÁN ZELENÁ ŠKOLA AUDIT ZELENEJ ŠKOLY PROJEKT Monitorovanie životného prostredia Prezentácia - Zelená škola u nás

Aktuálne o Zelenej škole 2015 / 2016

Náš ekokódex

Náš ekokódex si môžete pozrieť vo fotoalbume školy. Vyjadruje naše hodnoty a smerovanie. Veríme, že aj Vás osloví a bude sa Vám páčiť.

Jarná sezóna v bylinkovej špirále

Mäta, bazalka, tymián, dúška, šalvia, petržlen či rozmarín sú bylinky, ktoré žiaci a koordinátori kolégia Zelenej školy 12.4.2016 zasiali či zasadili do bylinkovej špirály (bylinkového Géčka). Naša špirála po tejto jarnej úprave a posadení nových byliniek ožila a veríme, že sa jej bude dariť, aby sme mohli po čase zbierať bylinky, vychutnávať ich chuť  a vôňu a posilňovať sa ich liečivou silou. Fotodokumentácia je vo fotoalbume školy.

Rovesnícke vzdelávanie zamerané na zeleň a ochranu prírody

Členovia Kolégia Zelenej školy si na deň 30. apríl 2016 pripravili pre ostatných spolužiakov  rovesnícke vzdelávanie formou rôznych aktivít. Aktivity bolo zamerané na rozvoj kognitívnych funkcií a praktických zručností žiakov v téme ,,Zeleň a ochrana prírody“. Úlohy pripravených aktivít  riešili žiaci na piatich stanovištiach (pracovný list – rastliny, prezentácia a kvíz o chránených krajinných oblastiach Slovenska prispôsobené na motívy súťaže Milujem Slovensko, slovný opis pojmov, skladanie rozstrihaného textu, rozpoznávanie rôznych byliniek, praktické sadenie a rozmnožovanie izbových kvetov). Rovesníckeho vzdelávania sa zúčastnili triedy I.A, I.B, II.A, II.B, II.C, III.A, III.B, tercia, kvarta, kvinta, sexta. Členovia Kolégia po zhodnotení vybrali najúspešnejšie kolektívy, a to III.A a terciu.  Fotografie aktivít nájdete vo fotoalbume školy.

Deň otvorených dverí

V našej škole sa dňa 28. januára 2016 konal Deň otvorených dverí. V učebni biológie sme hosťom školy prostredníctvom prezentácie predstavili aj naše pôsobenie v rámci Zelenej školy. Fotografie nájdete vo fotoalbume v podmenu Deň otvorených dverí.

Bylinkové Géčko

Dňa 22.10.2015 po dôkladnej príprave (materiálovej a fyzickej) sme sa všetci členovia Kolégia Zelenej školy zišli na školskom dvore, aby sme sa pustili do stavby bylinkovej špirály (v tvare písmena G ako iniciálky gymnázia). Mali sme pripravenú zeminu, drvený materiál zo záhrad, piesok, zelený odpad z areálu našej školy (zbieraný celú sezónu) a staré tehly. Rozdelili sme sa do skupiniek a každá skupinka robila svoju prácu (očistenie tehál, zvážanie zeminy, zvážanie piesku, zvážanie zeleného odpadu, príprava miesta). Aby sme dielo urobili  technologicky správne a pochopili jeho význam, k tomu veľkou mierou prispela Paula Urdová, naša konzultanka, ktorá nám s týmto rada prišla pomôcť.  A postupným pridávaním tehličky ku tehličke vzniklo bylinkové Géčko, ktoré môžete poobdivovať na školskom dvore vedľa ihriska, aj vo fotoalbume školy! Tešíme sa, že po vysadení byliniek (v jeseni i na jar), príde čas na spoločné voňavé čajovo-bylinkové chvíle.

Tulipánový záhon

Počas jesenných mesiacov sme realizovali prípravu jednej z našich aktivít v rámci aktuálnej témy ZELEŇ A OCHRANA PRÍRODY, ktorou je výsadba kvetov okolo chodníka školy. Pripravili sme si priestor pri chodníku (obrobili trávnatú plochu, vytvarovali ju a upravili okolie), kde sme zasadili cibuľky tulipánov. V jari zverejníme kvetnaté fotografie!

Kolégium Zelenej školy (šk. rok 2015/2016)

Riaditeľka školy : PhDr. Viera Urdová

Koordinátor Zelenej školy :  Ing. Gabriela Lazoríková, PaedDr. Zuzana Heredošová

Zástupca pedagógov : Mgr. Veronika Porembová, PaedDr. Jozef Sobota