Úspechy v šk. roku 2021/2022 Úspechy v šk . roku 2020/2021 Akcie v šk. roku 2019/2020 Navigácia Slovenský jazyk Ruský jazyk Anglický jazyk Nemecký jazyk MAT FYZ INF Biológia - chémia Športové úspechy Umelecké úspechy Aplikovaná akonómia

Akcie/úspechy

Aplikovaná akonómia

1- miesto v súťaži  v aplikovanej ekonómii (12. 2. 2020)

Študentky III. ročníka Tiffany Dudičová, Sabina Goliašová a Patrícia Stoláriková sa v stredu 12. februára 2020 zúčastnili súťaže Innovation Camp, ktorú organizuje JA Slovensko v spolupráci so spoločnosťou AT&T Global Network Services Slovakia v rámci predmetu aplikovaná ekonómia.

Sabina Goliašová so svojím tímom obsadila v Košiciach v konkurencii 80 študentov zo stredného a východného Slovenska škôl úžasné 1. miesto. Všetkým účastníčkam ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

Celodenná súťaž Innovation Camp predstavuje pre študentov intenzívnu skúsenosť, ktorá stimuluje ich kreatívne a inovačné schopnosti. Študenti pracovali na reálnej výzve v 5-členných zmiešaných tímoch. Ich úlohou bolo nájsť najlepšie riešenie na danú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou. Vďaka tejto súťaži si študenti mohli precvičiť svoje komunikačné prezentačné zručnosti, vyskúšali si tímovú prácu pri riešení výzvy a spoluprácu s konzultantmi – mentormi z praxe. Na základe výzvy im súťaž priblížila fungovanie firiem v reálnom podnikateľskom prostredí. Cieľom súťaže bolo zároveň motivovať študentov, aby sa stali úspešnými na trhu práce.

Výsledky:

1. miesto

• Sabina Goliašová - Lipany, Gymnázium, Komenského 13
  • Dominika Sviečková - Žilina, Súkromné gymnázium, Oravská 11
  • Erik Tomko - Košice, Gymnázium, Alejová 1
  • Alexandra Židovská - Košice, Gymnázium, Trebišovska 12

2. miesto

• Simona Kazíková - Košice, Gymnázium, Trebišovska 12
  • Patrik Selmeci - Košice, Gymnázium, Trebišovska 12
  • Ján Šuto - Michalovce, Gymnázium, Masarykova 1
  • Barbora Tutková - Košice, SPŠ stavebná a geodetická, Lermontovova 1

3. miesto