• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Jazyková škola pokračuje - anglický aj nemecký jazyk

Nemecký jazyk A1/A2
    Jazyková škola, Prešov - pracovisko Gymnázium, Lipany, Vám oznamuje, že aj v tomto školskom roku 2017/2018 pokračuje kurz vyučovania nemeckého jazyka 2. ročník. (A1/A2) -mierne pokročilý. Prípadným novým záujemcom o štúdium radi odpovieme na akékoľvek otázky.
    Kontakt: Mgr. Barbara Lešková, tel.číslo: 0915 976 270 alebo emailová adresa: barbara.leskova@gmail.com 🙂

• Prihlasovanie sa na krúžky

Využite možnosť prihlásiť sa na krúžky prostredníctvom EduPage aplikácie. Po prihlásení kliknite na Komunikácia, potom na Prihlasovanie a sa Vám objaví okno s krúžkami. Po vybratí zvoleného krúžku odovzdáte vzdelávací poukaz triednemu učiteľovi. Sme zvedaví, koľko študentov využije tento moderný spôsob komunikácie. Prihlasovanie cez internet uzavrieme cca 20. septembra 2017.

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
  • 5. september v škole

Zajtra, 5. septembra sa rozídete do tried a naštartujete šk. rok 2017/2018 v triedach. Pozrite si rozpis:

Rozpis šatní je tu:

• 4. 9. 2017

Do galérie Otvorenie šk. roku 2017/2018 boli pridané fotografie.

• Slávnostné otvorenie šk. roku 2017/2018

Slávnostné otvorenie šk. roku 2017/2018 uskutoční 4.septembra 2017 o 9,00 h na šk. dvore. Srdečne pozývame nielen študentov, ale aj rodičov nových študentov. V prvý deň sa stretnete s triednymi učiteľmi a bude možné nahlásiť sa na stravovanie v šk. jedálni od 5. septembra 2017.

• 1. 7. 2017

Do galérie Školské kolektívy 2016/2017 boli pridané fotografie.

• Slávnostné ukončenie šk. roku 2016/2017

Slávnostné ukončenie šk. roku 2016/2017 sa uskutoční 30. júna 2017 o 9,00 na školskom dvore (v prípade nepriaznivého počasia v telocvični). Na záver bude spoločné fotenie tried na šk. dvore.
    Posledný deň šk. roku môžete začať sv. omšou, ktorá sa začína o 7,30 v Chráme sv. Martina v Lipanoch.

Triednické hodiny, počas ktorých budú vydané očakávané vysvedčenia, budú prebiehať v týchto triedach:

• 29. 6. 2017

Žiačka našej školy Natália Skladaná bola ocenená medailou PSK Lux Mentium, ktorú jej odovzdal predseda PSK MUDr. Peter Chudík na slávnostnom galaprograme 26. júna 2017 v budove DJZ v Prešove. Do galérie Oceňovanie PSK učiteľov a žiakov boli pridané fotografie.

• 28. 6. 2017

Do galérie Deň ľudovej kultúry boli pridané fotografie.

• Predposledný deň v škole - 29. jún 2017

Zajtra nás čaká predposledný deň v škole. Pozrite si jeho organizáciu :

• Deň ľudovej kultúry - 28. jún 2017

POZVÁNKA

Gymnázium, Komenského 13, Lipany, žiaci 2. ročníka a sexty, ktorí študujú predmet podnikanie v cestovnom ruchu

srdečne pozývajú na DEŇ ĽUDOVEJ KULTÚRY, ktorý sa uskutoční 28. júna 2017 (streda)

od 9.00 hod. v priestoroch školy. Na podujatí vystúpia detské folklórne súbory. Súčasťou Dňa ľudovej kultúry bude aj ochutnávka tradičných jedál a prehliadka krojov nášho regiónu. Toto podujatie organizujeme v spolupráci s Europe direct Prešov.  Pre pedagógov a ostatných záujemcov pripravujeme aj seminár o kultúrnej identite, multikultúre a Európe 2020. Pozvánka podujatia tu:

• 20. 6. 2017

Do galérie Pentapolitana Sabinov boli pridané fotografie.

• Výsledková listina - 2. kolo

Dnes, 20. júna 2017  sa konalo 2. kolo prijímacích skúšok na nenaplnený počet miest. Výsledky si pozrite tu?

• Pentapolitana

​Dňa 16.6.2017 sa uskutočnila súťaž "Pentapolitana" v silovom trojboji na SŠ, SNP 16, v Sabinove. 17. ročník súťaže sa koná pri príležitostí dňa mesta Sabinov, za účastí piatich kráľovských miest (Košice, Prešov, Bardejov, Sabinov, Levoča) Prešovského kraja. Pentapolitana pozostáva zo silového trojboja: stláčenie osobnej váhy, bežecký slalom na 50 metrov, hod siahovovou u chlapcov a u dievčat hod valčekom. Pentapolitana Sabinov

Našu školu úspešne reprezentovali žiaci: Oliver Pribol (II.B), Samuel Majdák (III.B), Lukáš Balužinský, Mikuláš Krupa (III.A), Lýdia Kravcová (III.B), Dominika Kucháriková (III.C), Nikola Varholíková (III.A) a Dominika Brincková (II.B).

Jednotlivé úspechy chlapcov a dievčat:

stláčenie osobnej váhy: 1.miesto Nikola Varholíková (III.A)

2.miesto Dominika Brincková (II.B)

3.miesto  Samuel Majdák (III.B).

bežecký slalom na 50 metrov: 3.miesto Nikola Varholíková (III.A)

3.miesto Samuel Majdák (III.B).

Celkové hodnotenie družstiev: 1. miesto dievčatá

3. miesto chlapci

• Animačná hodina nemeckého jazyka

V piatok 16.6.2017 sa na našej škole konala jazyková animácia na dvoch hodinách nemeckého jazyka, ktorá sa realizovala v rámci projektu Goetheho inštitútu v Bratislave pod názvom "Chceme vedieť nemecky". Cieľom tejto jazykovej animácie bolo podporiť výučbu, motivovať žiakov k učeniu sa cudzích jazykov. Hodinu viedla animátorka  Dana Petrovská. Atmosféru si pozrite vo fotogalérii.

• Organizácia vyučovania - posledné dva týždne

Pozrite si organizáciu vyučovania počas posledných dvoch týždňov. Zmena programu vyhradená .-)

strana: