• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Deň narcisov

Do galérie Deň narcisov boli pridané fotografie.

• Majstri kraja - florbal SS - aj chlapci, aj dievčatá! Postup na MS SR!

Fantastický úspech dosiahli naši florbalisti. 12. apríla 2018 vyhrali krajské majststrovstvo vo florbale stredných škôl chlapci a 13. apríla 2018 rovnaký úspech dosiahli v kategórii študentiek naše dievčatá. Tento úspech dosiahli pod vedením Mgr. Ľuboša Laša. Blahoželáme a tešíme sa na Majstrovstvá Slovenska, kde naši budú zaiste patriť k horúcim favoritom.

• Deň narcisov 2018!

V piatok 13. apríla organizujú študenti aplikovanej ekonómie gymnázia v spolupráci s Ligou proti rakovine verejnú finančnú zbierku ku Dňu narcisov. Špeciálne označení študenti 3. ročníka budú v bledomodrých tričkách ponúkať kvety narcisy alebo propagačné materiály za symbolický finančný dar, ktorého výška je ľubovoľná. Narcis je symbolom spolupatričnosti a podpory ľuďom s onkologickou diagnózou. Výnos zbierky bude poukázaný Lige proti rakovine a bude použitý na realizáciu programov, aktivít a projektov v prospech pacientov a ich rodín, na podporu medicínskych a výskumných projektov i na edukačné a informačné aktivity pre zdravú populáciu.

• Športové úspechy 2017/2018

Do galérie Športové úspechy 2017/2018 boli pridané fotografie. Noví majstri kraja - chlapci a dievčatá vo florbale (stredné školy)

• Muzikál Nikola Šuhaj - 12. apríl 2018

Naši žiaci navštívia 12. apríla 2018 Divadlo Jonáša Záborského v Prešove a pozrú si muzikál Nikola Šuhaj. Žiaci nižších ročníkov sa budú učiť podľa upraveného rozvrhu hodín. Nezabudnite sa odhlásiť zajtra z obedu vzhľadom nato, že predstavenie je dlhé a nestihnete sa vrátiť na obed.  Kliknite TU na upravenýrozvrh hodín.

• Oznam riaditeľky školy k prijímacím skúškam

• Kultúrne úspechy v šk. roku 2017/2018

Do galérie Kultúrne úspechy v šk. roku 2017/2018 boli pridané fotografie.

• Oznam riaditeľky školy

Riaditeľka školy informuje o poskytnutí 1 dňa voľna pre žiakov Gymnázia, Komenského 13, Lipany z organizačných dôvodov dňa 6. apríla 2018.

• GIRL'S DAY 2018

Skvelý IT deň pre stredoškoláčky na celom Slovensku - 26. 04. 2018. Vyber si program, registruj sa a nahliadni do sveta IT firiem a univerzít. Prehľad programov od 19. 03. 2018 a registrácia od 26. 03. 2018. Viac informácií a registrácia na www.girlsday.sk. Girl's Day 2018 sa koná pod záštitou prezidenta SR pána Andreja Kisku.

• Výročná svätá omša

Výročná sv. omša za našich tragicky zosnulých žiakov Luciu, Daniela a Jána bude 3. apríla 2018 o 18.00 h v Chráme sv. Martina v Lipanoch. Venujme im svoju spomienku, navždy sú v našich srdciach.

• Marcové aktivity - Hviezdoslavov Kubín, Biblická olympiáda, Noc s Bibliou

• Marcové aktivity

Mesiac marec je bohatý na školské aktivity. Okrem okresných kôl jednotlivých športov, v ktorých zberáme cenné víťazstva (pozri fotoalbum), konalo sa v škole školské kolo Hviezdoslavovho Kubína, stali sme sa víťazmi okresného kola biblickej olympiády a v piatok 23. marca 2018 sme strávili Noc čítania Biblie v našej škola. Atmosféru zachytáva fotoalbum.

• Športové úspechy 2017/2018

Do galérie Šporové úspechy 2017/2018 boli pridané fotografie.

• Záhrada, ktorá učí

Škola sa tento rok prvýkrát zapojila do projektu Záhrada, ktorá učí. Projekt je zameraný na to, aby naučil pedagógov a žiakov inovatívne a holisticky využívať školské pozemky a ukázať tak praktické príklady pre trvalo udržateľný život. V praxi to znamená vytvorenie prírodných školských záhrad, v ktorých budú osadené učebné prvky na vyučovanie bežných školských predmetov. Koordinuje ho Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Prvé pracovné stretnutie k projektu sa uskutočnilo prostredníctvom internetu dňa 12. 3. 2018, bol to tzv. webinár. Viedla ho lektorka projektu Andrea Uherková, prizvané boli aj iné podporené školy a jeho náplňou bolo základné vysvetlenie podstaty projektu.

Dňa 22. 3. 2018 sa uskutočnilo ďalšie stretnutie s lektorkou projektu - teraz už naživo u nás v škole so žiakmi. Spoločne sme zmapovali aktuálny stav školského dvora a pod vedením lektorky žiaci pracovali v skupinách na prvých návrhoch Záhrady, ktorá učí. Viac vo fotoalbume.

• Zrušenie plaveckého kurzu pre prímu a sekundu

Plavecký kurz pre prímu a sekundu od 19. 03. 2018 do 23. 03. 2018 sa ruší pre zvýšenú chorobnosť žiakov. Kurz sa bude konať v tomto školskom roku v náhradnom určenom termíne.

Mgr. M. Višňovský, vedúci PK TEV

• 16. 3. 2018

Aktualizovali sme modul ZELENÁ ŠKOLA

• Maturita 2018 - externá časť

Do galérie Maturita 2018 - externá časť boli pridané fotografie.

• 14. 3. 2018

Aktualizovali sme modul ZELENÁ ŠKOLA