Pondelok 23. 4. 2018

Vitajte na stránkach našej školy

• Do galérie Deň narcisov boli pridané fotografie.

• Fantastický úspech dosiahli naši florbalisti. 12. apríla 2018 vyhrali krajské majststrovstvo vo florbale stredných škôl chlapci a 13. apríla 2018 rovnaký úspech dosiahli v kategórii študentiek naše dievčatá. Tento úspech dosiahli pod vedením Mgr. Ľuboša Laša. Blahoželáme a tešíme sa na Majstrovstvá Slovenska, kde naši budú zaiste patriť k horúcim favoritom.

• V piatok 13. apríla organizujú študenti aplikovanej ekonómie gymnázia v spolupráci s Ligou proti rakovine verejnú finančnú zbierku ku Dňu narcisov. Špeciálne označení študenti 3. ročníka budú v bledomodrých tričkách ponúkať kvety narcisy alebo propagačné materiály za symbolický finančný dar, ktorého výška je ľubovoľná. Narcis je symbolom spolupatričnosti a podpory ľuďom s onkologickou diagnózou. Výnos zbierky bude poukázaný Lige proti rakovine a bude použitý na realizáciu programov, aktivít a projektov v prospech pacientov a ich rodín, na podporu medicínskych a výskumných projektov i na edukačné a informačné aktivity pre zdravú populáciu.

• Do galérie Športové úspechy 2017/2018 boli pridané fotografie. Noví majstri kraja - chlapci a dievčatá vo florbale (stredné školy)

• Naši žiaci navštívia 12. apríla 2018 Divadlo Jonáša Záborského v Prešove a pozrú si muzikál Nikola Šuhaj. Žiaci nižších ročníkov sa budú učiť podľa upraveného rozvrhu hodín. Nezabudnite sa odhlásiť zajtra z obedu vzhľadom nato, že predstavenie je dlhé a nestihnete sa vrátiť na obed. Kliknite TU na upravenýrozvrh hodín.

• Riaditeľka školy informuje o poskytnutí 1 dňa voľna pre žiakov Gymnázia, Komenského 13, Lipany z organizačných dôvodov dňa 6. apríla 2018.

• Skvelý IT deň pre stredoškoláčky na celom Slovensku - 26. 04. 2018. Vyber si program, registruj sa a nahliadni do sveta IT firiem a univerzít. Prehľad programov od 19. 03. 2018 a registrácia od 26. 03. 2018. Viac informácií a registrácia na www.girlsday.sk. Girl's Day 2018 sa koná pod záštitou prezidenta SR pána Andreja Kisku.

• Výročná sv. omša za našich tragicky zosnulých žiakov Luciu, Daniela a Jána bude 3. apríla 2018 o 18.00 h v Chráme sv. Martina v Lipanoch. Venujme im svoju spomienku, navždy sú v našich srdciach.